Minden egyes Anyák Napja, életünkben jelentős szerepet tölt be. Idén, ebben a nehéz időszakban sem szabad elfelejtenünk édesanyánk gondoskodását, törődését és szeretetét. Gondoljunk csak bele, hogy anyukánkra gyermekkorunktól kezdve mindig számíthattunk. Itt az idő, hogy idén is megháláljuk neki azt a sok odafigyelést és kedvességet, amit tőle kaptunk. Ha nem is kézelfogható ajándék formájában, hanem csak szavakkal, de szerezzünk édesanyánknak örömöt, mert minden anyuka megérdemli. Az Anyák Napi hangulatot megőrizve, szeretnék veletek megosztani néhány híres anya-lánya párost, akik néhányan ma már a történelem részévé váltak.
Blythe Danner – Gwyneth Paltrow
Blythe főként az Apádra ütök című filmből és folytatásaiból ismert, de számos más filmben is szerepelt. Pl.: az I'll See Youin My Dreams, a Szerencsecsillag, a The tomorrow man, és még sorolhatnám. Blythe eleinte, kifejezetten sajnálta, hogy lánya abbahagyta művészettörténeti tanulmányait, de mivel Gwyneth ma már édesanyját is felülmúló színészi karrierrel rendelkezik, egyértelműen nem bánta meg, hogy kockáztatott. A Bosszúállók sorozat, a Szerelmes Shakespeare és a Nagyon nagy ő is Gwyneth jó döntését igazolja.
Judy Garland – Liza Minnelli
Talán e két színésznő neve senkinek sem ismeretlen, de főként szüleink és nagyszüleink mesélhetnének róluk. Judy az Óz, a csodák csodája című filmből vált ismerté. Judy, mind színésznőként, mind énekesnőként is nagyon sikeres. Életének negyvenöt évét teljes rivaldafényben töltötte. A Golden Globe– és a többszörös Grammy-díjas színésznő lánya, Liza is kiemelkedő színészi és énekesnői eredményekről híres. Leghíresebb filmjei közé tartozik: a Kabaré, a New York, New York, az Arthur, valamint a Sex és New York 2. 2019-ben megfilmesítették Judy életének egy szakaszát, Renée Zellweger főszereplésével.
Bánsági Ildikó – Gáspár Kata
Bánsági Ildikónak, a híres magyar színésznőnek 1987-ben született meg lánygyermeke, Kata, aki szintén a színészi pályán helyezkedett el. Érdekes, hogy egyikőjüket sem vették fel elsőre a Színművészetire, a színészmesterség alapjait mindketten a Nemzeti Színház stúdiósaként sajátították el. A 2018-ban indult 200 első randi című sorozatban Kata kapta a főszerepet, így ő alakította a szerény Molnár Lucát. Kata a szinkronszínészetben is jól megállta a helyét, úgy, mint édesanyja, aki szintén ezen a területen belül is otthonosan mozog.
Marie Curie - Irene Joliot-Curie
Egy kicsit most eltérek a színművészet világától, hiszen sok más híres anya-lánya páros van aki megérdemli, hogy megemlítsék őket. Marie Curie lengyel származású fizikus és matematikus. Férjével 1898-ban felfedezték a polóniumot, néhány hónappal később a rádiumot. Marie Curie egyike azoknak az elszánt tudósoknak, akik kétszer is Nobel-díjat kaptak két különböző területen. Irene,anyja munkásságait követve kémiai Nobel-díjas tudós, atomfizikus, fizikokémikus és politikus lett. Irene-ről díjat is neveztek el, melyet a felsőoktatásért és tudományos kutatásért felelős francia minisztérium 2001 óta ítél oda az év legeredményesebb női tudományos kutatójának, az év legeredményesebb fiatal női tudósának és az év legeredményesebb női vállalkozójának.
Alma Mahler-Werfel és Anna Mahler
Alma Mahler-Werfel a 18-19.század egyik ikonikus zeneszerzője. A gyönyörű dalok mellett, a szakirodalomhoz is vonzódott, így íróként is megállta a helyét. 1904 júniusában életet adott Annának, aki a festészetet és szobrászatot választotta foglalkozásának. Híres szülei inkább beárnyékolták Anna pályafutását, hiszen szülei ismertségével nem tudott vetekedni, ám ennek ellenére 1937-ben megnyerte a párizsi világkiállítás nagydíját. Főként mellszobrokat készített, de művei között előtűntek kissé absztrakt alkotások is. Alma és Anna életéről is egyaránt íródtak különböző könyvek.
Rozgonyi Gréta